دوره آنلاین پیش‌شتاب‌دهی کسب‌و‌کارهای نوپا

rooydad1

تجربه جهانی در نرخ موفقیت استارت‌آپ‌ها در دوره شتاب‌دهی نشان می‌دهد اکثر تیم‌ها آمادگی لازم را برای شروع یک دوره شتاب‌دهی نداشته‌اند. 90 درصد استارت‌آپ‌ها به دلایلی همچون ایده اولیه نامناسب، نداشتن مهارت‌های لازم، عدم شبکه‌سازی مؤثر و … با شکست روبرو می‌شوند.

«دوره پیش‌شتاب‌دهی کسب‌و‌کارهای نوپا» (startup pre-acceleration) با هدف آموزشی مؤثر برای آماده‌سازی افراد و تیم‌ها جهت ورود به شتاب‌دهنده‌ها برگزار می‌شود. در زمان محدود این دوره، شرکت‌کنندگان طی 6 تا 8 هفته مهارت‌های لازم برای کار تیمی، ایده‌پردازی، تحلیل مشتری، بازاریابی، جذب سرمایه و ارائه‌ای مؤثر را کسب می‌کنند.

بر‌اساس همین قواعد، شتاب‌دهنده سرآمد با استفاده از مدرسین و مربیان شاخص در موضوعات ذکر‌شده، دوره پیش‌شتاب‌دهی خود را برگزار می‌کند. این مربیان در عین دارا بودن دانش این حوزه، دارای سابقه طولانی فعالیت در شتاب‌دهنده‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و تاسیس استارت‌آپ‌ها هستند.

این دوره با توجه به شرایط همه‌گیری کرونا، به صورت آنلاین برگزار شده و از 30 اردیبهشت تا ابتدای مرداد در طی 6 هفته در روزهای پنجشنبه ارائه می‌شود. علاوه بر جلسات 3 ساعته روز پنجشنبه که به تدریس و انجام کارهای گروهی می‌گذرد، در طول هر هفته نیز تیم‌ها با استارت‌آپ‌ها و یا شتاب‌دهنده‌های موفق حوزه نوآوری آشنا می‌شوند.

هزینه شرکت در این دوره بستگی به شیوه ثبت‌نام افراد دارد. با توجه به اولویت تیم‌ها نسبت به ثبت‌نام انفرادی، شتاب‌دهنده سرآمد برای ثبت‌نام تیمی تخفیف‌های ویژه‌ای را درنظر گرفته است. جدول زیر هزینه را برای شرایط انفرادی و تیمی شرح می‌دهد.

ردیف

تعداد اعضای تیم ثبت‌نامی

هزینه هر نفر برای کل دوره

1

انفرادی

14،000،000 ریال

2

تیم 2 نفره

11،000،000 ريال

3

تیم 3 نفره

9،000،000 ريال

4

تیم 4 نفره

8،000،000 ريال

 

این دوره با مشارکت پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود و در صورت برطرف‌شدن منع گردهمایی به دلیل کرونا، روز آخر دوره در سالن اجتماعات پارک علم و فناوری برگزار خواهد شد.

در انتهای دوره، تیم‌های موفق، گواهی‌نامه پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی را برای دوره پیش‌شتاب‌دهی دریافت می‌کنند.

مدرسان دوره:

جدول اساتید دوره پیش‌شتابدهی
شماره هفتهنام مدرسموضوع
هفته اولدکتر عابد عابدی جعفریآشنایی با اهداف و محتوای دوره پیش‌شتابدهی
هفته اولمهندس حامد صداقتآشنایی با اجزا و ادبیات اکوسیستم نوآوری
هفته دومدکتر ابوذر مهرمنشبوم کسب و کار
هفته سوممهندس محسن یوسف‌پوربازاریابی در کسب‌وکارهای نوپا
هفته چهارممهندس بابک قالی‌چیتوسعه محصول
هفته پنجممهندس میثم زرگرپورجذب سرمایه

عکس‌های دوره

فرم درخواست ثبت‌نام دوره پیش‌شتاب‌دهی کسب‌و‌کارهای نوپا

  • سن خود را به عدد وارد کنید.
  • اسم هر فرد را در یک خط وارد کنید.
  •